Materialy pro výrobu matrací

Materialy

 

Latex

Matrace vyrobené ze 100%-ního latexu mají přírodní elasticitu a dobrou přizpůsobivost lidskému tělu. Po dobu spánku zůstávají záda ve vodorovné poloze a ramena, pánev a kolena nejsou vystavené nadměrnému zatížení. Tento efekt je dosažen díky speciálním měkkým zónám v oblasti ramen a kolen a o něco tvrdším a pevnějším zónám v oblasti pod pánví. Latex se vyrábí s otevřenou buňkovou strukturou latexových buněk, což zaručuje jedinečnou termoregulaci a vzdušnost. Čím jsou tyto buňkové otvory větší, tím je pocit měkkosti po dobu spánku vyšší. Latex, vyrobený společností ARTILAT (Belgie),  obsahuje několik zón tvrdosti, a tím zabezpečuje dokonalý pocit oddychu po dobu spánku. Záda se nachází v přirozené poloze a pod rameny a koleny nedochází k protitlaku. Matrace  používají v kombinaci s latexem i další vrstvy, jako například kokosovou desku, díky které jsou ortopedické vlastnosti matrace lepší. Latex je vynikající výplní matrací .Latex použivaný v našich výrobcích ja přirodní latex s hustotou od  55 - 65 kg/m3 a spodílem přirodního kaučuku 20 % který není napoustěný žádnými chemickými látkami, Barva latexu přírodní krémově bílá

Výroba -viz video

www.youtube.com/watch?v=ggCY8Ha1O9w

  

LAZY pěna Viscoelastická pěna

Viscoelastická pěna LAZY je garantem maximálního komfortu během spánku. Svou schopností reagovat na teplo a tlak se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tepla viscoelastická pěna měkne, čím dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a snižování přiměřenému tlaku působícího na organismus. Nedochází proto k vytvoření přeležení omezujícících krevní oběh. Během spánku dochází k uvolnění svalů a k celkové relaxaci organismu.Matrace s viscoelastickou pěnou jsou vhodné pro starší lidi a taktéž pro ty kteří požadují vysoký komfort a pohodlí

 

Kokosová deska

Kokosové vlákno se získává z kůry kokosového ořechu. Kokosové vlákno, zpracovávané do vrstev (desek), se používá v produktech, kde jsou velmi vítané jeho vynikající větrací vlastnosti. Tyto kokosové desky můžou být impregnované přírodním latexem, aby se zvýšila jejich pevnost a zároveň jejich pružnost. Kokosové vlákno je velmi pevné vlákno. Je elastické, odolné a jeho vlastnosti se časem jen velmi těžce znehodnocují. Kokosové vlákno má velmi dobré termoregulační vlastnosti.

V ortopedických matracích se kokosová deska využívá jako tvrdší podklad. Ve spojení s pružinovým nebo latexovým blokem vytváří kvalitní matraci s vyšší tvrdostí a s vynikajícími ortopedickými vlastnostmi. Jako přírodní materiál je kokosové vlákno hygienické a antibakteriální, a proto se v něm nerozmnožují žádné bakterie, roztoči, či plísně. 

 

Bonell pružina

Vysoká pevnost, tradiční kvalita ověřená časem, konstantní pružnost během celé doby životnosti . Konstrukce matrací s použitím pružin přináší spotřebitelům vysokou vzdušnost a tím i vyšší antialergicko ochranu. Vhodné na pevný rošt.


 

Taštičková pružina

Matrace s taštičkovou pružinou jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je uložená v ochrané tašce, která ji umožňuje samostatné kopírování. K vlastnostem, které má klasická "Bonell pružina" přidává lepší ortopedické schopnosti, protože větší počet pružin a jejich rozložení do  zón podle tuhosti dokáže tělo kopírovat do optimální ortopedické polohy. V matraci se jich nachází 350, . Vysoká vzdušnost a ortopedické vlastnosti řadí tyto výrobky k nejkvalitnějším matracím. Vhodné na pevný rošt.

 

 

PUR-pěna

Patří mezi základní materiály při výrobě matrací. Její skladba a složení zaručuje dobré kopírovací vlastnosti, vzdušnost a pevnost. Tento materiál přišel v poslední době mimořádnými změnami, které zabezpečily jeho zdravotní nezávadnost a vhodnost pro všechny uživatele. Běžně se s ním setkáme v dětských postýlkách, nemocnicích, ale i v našich postelích. Je vhodná na předpjaté lamely. Pevný podklad snižuje životnost matrace.

HR pěna- studená pěna

Komfortní pěna, kterou se podařilo vyvinout pomocí nejmodernějších technologií a dlouhodobých zkušeností při výrobě PUR-pěny. Má vynikající vlastnosti porovnatelné s charakteristikou latexu. Její pružnost dokáže zabezpečit správnou podporu těla v každé poloze a napomáhá regeneraci zad, plotének a kloubů během spánku. Díky otevřené struktuře bunek je velmi vzdušná, vyrovnává teplotní rozdíly a ve spojení s pratelným potahem dokáže zabezpečit zdravou klimu matrace, považovanou za důležitý prvek zdravého spánku. Kvalita materiálu je garantem dlouhé životnosti matrace se stálými ortopedickými vlastnostmi. Je vhodný na předpjaté lamely. Pevný podklad snižuje životnost matrace.

 

Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © www.detskematrace.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.detskematrace.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace