Počet položek: 0 0 Kč

Jak vybrat vhodnou matraci

V tomto článku se Vám pokusíme poradit s výběrem vhodné matrace, se kterou budete spokojeni. Cenu matrace vždy ovlivňuje typ použitého materiálu a jeho objemová hmotnost, ale také celkové konstrukční řešení. Nejlevnější matrace nemusí být zároveň tou, která Vám prokáže nejlepší službu, splní Vaše nároky a zaručí nejdelší životnost.

Životnost matrace

Z hlediska životnosti matrace je lepší si připlatit. Většinou je totiž investice úměrná kvalitě a právě životnosti matrace. Běžná životnost kvalitní matrace dosahuje zhruba 10-ti let. Ale u nejkvalitnějších matrací může být i výrazně vyšší. Jedná se především o latexové matrace, taštičkové pružinové matrace nebo matrace z líné pěny.

Matrace by měla mít dobrou tvarovou elasticitu. To znamená, že se prohne pouze v místě většího tlaku. Pokud si na matraci lehnete, nesmí Vás nikde tlačit.

Matrace mají po své délce tři až sedm různě pevných zón. Ty jsou na matraci umístěny podle zatížení. V oblasti spodní části zad je tvrdost matrace nejvyšší a směrem ke krajům se snižuje. Optimálně tak upravují zatížení tak, že udrží páteř v rovině.

Hmotnost zákazníka - nosnost matrace

Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Pro lehčí orientaci uvádíme u všech našich matrací jejich maximální nosnost - tedy maximální hmotnost zákazníka, při které má matrace zachovány všechny svoje ortopedické vlastnosti.

Prodyšnost matrace

Prodyšnost matrace je důležitá pro dobré odvětrávání, které zabrání tvorbě plísní a udržuje tělo v suchém prostředí. Výběr matrace tak ovlivňuje i podklad matrace. Pro pevnou plochu jsou vhodné pružinové matrace, které mají nejlepší odvětrávání. Tyto matrace jsou vhodné i v případě, když je nám v noci horko a potíme se.

Potah na matrace

Veškeré nabízené varianty matrací jsou dodávány včetně snímatelného potahu. Tyto náhradní potahy na matrace nabízíme také samostatně např. na starší matrace, které již máte doma. Usnadníte si tím jeho údržbu. Potah bývá zhotoven z kvalitní tkané látky.

Vybrat můžete i omyvatelnou vodonepropustnou tkaninu, která je ideální na matrace pro osoby upoutané na lůžko nebo pro malé děti.

Další možnostá jak prodloužit životnost Vaší matrace ja nákup chrániče matrace.

Nezapomeňte nás v případě jakéhokoli dotazu kontaktovat, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky (387 204 430, 603 463  837) nebo nám napište prostřednictvím e-mailu ( info@detskematrace.cz ) nebo kontaktního formuláře níže.

 

Potřebujete poradit ? Jak vybrat vhodnou matraci

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace