Počet položek: 0 0,- Kč

Jak vybrat dětskou matraci do postýlky

Jak vybrat dětskou matraci do postýlky?

Výběr matrace pro děti může být komplikovaný. Děti v každém věku mají na lůžko jiné nároky. Víte, podle čeho vybrat matraci pro miminko do dětské postýlky nebo pro předškolní dítě?

U výběru matrace do dětské postýlky pro nejmenší děti musíme být obzvláště opatrní. Matrace poskytuje dítěti bezprostřední oporu páteře a stabilizuje jeho tělo v průběhu spánku. Extrémně měkké a nevhodné povrchy dokonce mohou zvyšovat pravděpodobnost výskytu skoliozi pateře.. Navzdory tomu, že argumentovat zdravím kojence je velice nepříjemné, právě na ohrožení zdraví jejich dítěte rodiče nejlépe slyší. Kvalitní matrace je pro miminka důležitá.

Dětské matrace nejen do postýlky nabízíme v těchto variantách:

Molitanová matrace

Kokosová matrace

Matrace ze studené pěny

Viscoelastická pěna

Latexová pěna

Pružinová matrace

Molitanová matrace je asi nejlevnější variantou matrace pro dítě. Většinou je dostupná i v obchodech, které se na prodej matrací nespecializují. Při výběru pěnové matrace mějte na paměti, že je důležitá dostatečná tloušťka matrace a tvrdost povrchu. Pro miminka je naprosto nevhodný (až nebezpečný) povrch, který má tendenci se přehřívat nebo je měkký.

Pružinová matrace

Dětské pružinové matrace jsou z hlediska životnosti trvanlivější než matrace pěnové. Ve srovnání je vyšší i cena, ale nijak podstatně. Výhodou pružinové matrace je, že má dobrou prodyšnost a relativně snadno odvětrává vlhkost (v případě, že prosákne plínka, příp. se na matraci něco vylije, se jedná o velkou výhodu). Vnitřní údržba pružinového jádra je ovšem téměř nemožná, takže je vždy dobré preventivně používat chránič.

Kokosová matrace

Kokosové matrace pro děti jsou hitem několika posledních let. Podle odborníků mají velmi dobré ortopedické vlastnosti a tvrdost, plus neobsahují toxické látky (kokosové vlákno je přírodní). To oceňují především příznivci alternativního životního stylu. Problém s kokosovou matrací může nastat v případě, že navlhne močí nebo aromatickou látkou. Poměrně těžko se čistí. Kokosová matrace pro dítě v žádném případě nepatří do pračky. Můžete maximálně vyprat její snímatelný povrch.

Vyběr matrace pro starší dítě

Při výběru matrace pro starší dítě už nejste zdaleka tolik limitováni, jako u miminka. Můžete víc klást důraz na vaše finanční možnosti a osobní preference dítěte. Rozumnější děti můžete do výběru matrace zapojit – budou si potom matrace mnohem víc vážit.

Výběr matrace pro starší děti je v mnoha ohledech podobný výběru matrace pro dospělé. Důležité je zvážit individuální výhody materiálů a podle toho se rozhodnout, co by nejlépe sedělo potřebám vašeho dítěte. Primární otázkou je samozřejmě velikost matrace. U starších dětí většinou platí, že se vyplatí koupit kvalitní matraci standardní velikosti, která vaší ratolesti vydrží 7 až 10 let, než riskovat několik let proválených na přechodné matraci molitanové, které by mohly vaše dítě stát zdravá záda. V otázce zdraví se nebojte investovat.

Důležitým kritériem je, aby matrace, na které vaše dítě bude spát, byla dobrou oporou pro jeho záda. Až do dospělosti totiž probíhá osifikace kostí a nevhodný povrch na spaní by mohl mít za následek různé deformace zad a kostí. Samozřejmě zdraví zad vaší ratolesti nezávisí jenom na matraci (důležité je především pravidelné cvičení a sezení v průběhu dne ve škole), ale není dobré ji opomínat a krčit nad ní rameny.

Obraťte se na nás a my Vám rádi doporučíme a na míru vyrobíme tu pravou matraci. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky (387 204 430, 603 463  837) nebo nám napište prostřednictvím e-mailu ( info@detskematrace.cz ).

 

 

 

Potřebujete poradit ? Jak vybrat dětskou matraci do postýlky

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace